Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-Α.Ο. ΔΗΛΕΣΙΟΥ 2-2

Αυτοκτόνησε σήμερα η ομάδα του Κρανιδίου στον αγώνα με το Δήλεσι αφού το ισόπαλο αποτέλεσμα δεν ευνοεί καθόλου λόγω του δύσκολου προγράμματος που έχει στην συνέχεια.
Η ομάδα του Κρανιδίου θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ στο 4 λεπτό όταν δυνατό σούτ του Τζώρτζη από το ημικύκλιο της περιοχής η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Κέμπα άουτ. Στο ακριβώς επόμενο λεπτό νέα μεγάλη ευκαιρία για το Κρανίδι όταν ο Παππάς  ύστερα από σέντρα του Δειμέζη έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Η απάντηση στις ευκαιρίες του Κρανιδίου ήρθε με γκολ από την πλευρά του Δηλεσίου όταν ο Κώττης εκτέλεσε φάουλ και ο Ιωσήπου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δ’ιχτυα του Λάμπρου κάνοντας το 0-1.Στο 18 λεπτό σε φάση διαρκείας στα καρέ του Δηλεσίου ο Δρίτσας με πλασέ ύστερα από πάσα του Παππά έκανε το 1-1. Στο 26 λεπτό ο Δειμέζης κέρδισε πέναλτι όταν ανατράπηκε από τους αμυντικούς του Δηλεσίου και ο Πέτγαζλης έβαλε μπροστά το Κρανίδι με 2-1.Στο 45 λεπτό παραλίγο το Δήλεσι να κάνει το 2-2 όταν ο Κώττης εκτέλεσε φάουλ και ο Κατσούλας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ . Στο 60 ο Λάμπρου απέκρουσε δυνατό σουτ του Ζώκου. Στο 75 λεπτό ο Μπενετάτος με σούτ μέσα από την περιοχή έστεοιλε την μπάλα στα δίχτυα του Λάμπρου κάνοντας το 2-2
Η διαιτισία του Ψηλοπαναγιώτη ήταν άψογη.
ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ  : : Λάμπρου, Γιαννούκαρης, Γιάννος, Τσολάκος, Δειμέζης , Παππάς,( 79 Κοξίδης)  Χρήστου,  Δρίτσας,( 50 Σταματέλος)  Πέτγαζλης, Τζώρτζης  Μπουγιούρας
Α.Ε.ΔΗΛΕΣΙΟΥ : Κέμπας, Γκανάς Κώττης, Ιωσήπου, Γκίνκος, Σιδέρης, Παπασταθόπουλος, Ζώκος,( 83 Γκουγκουλής Χ.) Οικονομόπουλος ( 55 Μπενετάτος)  ,Κατσούλας.( 90 Παύλου) Βελιανίτης