Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2010

ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΣΠΕΤΣΕΣ 2-1

Δύο γκολ στα πρώτα δέκα γκολ του αγώνα ήταν αρκετά να δώσουν την πρόκριση στην ομάδα του Κρανιδίου .Ο αγώνας απόκτησε ενδιαφέρον από το 60 λεπτό όταν μείωσε το σκορ η ομάδα των Σπετσών. Η ομάδα του Κρανιδίου προηγήθηκε στο 8 λεπτό όταν ο Σταματέλος με απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χριστόπουλου. Ένα λεπτό αργότερα ο Δειμεζης με σουτ έκανε το 2-0. Η ομάδα των Σπετσών μείωσε στο 60 λεπτό με απευθείας φάουλ του Βιγκλιάρη.
Άριστη η διαιτησία του κυρίου Ιωαννίδη.
ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ : Λάμπρου, Κοξίδης, Γιάννος, Δαγρές, Μπουγιούρας, Παππάς ( 46 Νικόδημος Δημ) Χρήστου, Δειμέζης ,Πέτγαζλης, ( 46 Τζώρτζης) Κιρτάκης ( 64 Κρητικός) Σταματέλος.
ΣΠΕΤΣΕΣ : Χριστόπουλος, Μιχαηλίδης, Μάστορας, Λυράκης , Βιγκλιάρης, Γκρίτσας, Τρόκσι, Μιχαλάκης, Θυμαράς Μιχ. ( 46 Σούλιας) Παπαδέας ( Θυματάς Ιωαν) Κομπόγιωργας ( 50 Αλιφαρμάκης)