Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2009

ΕΡΜΗΣ ΚΥΒΕΡΙΟΥ ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0-1

Με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της η ΑΕΚ Ερμιονίδας κατάφερε και πήρε την πρόκριση από τον Ερμή Κυβερίου στο ΔΑΚ Τίρυνθας με 0-1 χάρη σε ένα γκολ που πέτυχε ο συνήθης ύποπτος ο Γρ. Παππάς ο οποίος είχε αντικαταστήσει τον Πουλόπουλο. Τώρα το Κρανίδι ι περιμένει τον αντίπαλο της που θα προκύψει από το ζευγάρι Παναυπλιακός-Αστέρας Δρεπάνου. Η εικόνα πού παρουσίασε η ομάδα του Κρανιδίου στον σημερινό αγώνα ήταν αποκαρδιωτική.Ο Ερμής Κυβερίου έχασε σωρεία ευκαιριών να ανοίξει πρώτος το σκόρ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο γκολκίπερ Σαραντάκος ήταν σταθερός και οι πληροφορίες μας λένε ότι μαζί με το Νούλα σώσανε την ομάδα μας από σίγουρα γκόλ. Το γκολ πέτυχε όπως προαναφέραμε ο Γρηγ.Παππάς στο 80 φτάνοντας τα πέντε γκόλ στο κύπελλο Αργολίδας.. Στο 85 ο Χασακής κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και το έχασε. Στο 89 ο Ερμής διαμαρτύρεται στον διαιτητή Μανούχο για πέναλτι που δεν του δόθηκε. Από την ομάδα του Κρανιδίου ξεχώρισαν ο τερματοφύλακας Σαραντάκος για την σταθερότητά του ο Νούλας ήταν πανταχού παρών στην άμυνα καθώς επίσης και ένας παίκτης αδικημένος που στο πρωτάθλημα δε έχει πάρει ούτε λεπτό συμμετοχής και αυτός είναι ο Καλατζής. Τα στοιχεία που έχει αυτό το παιδί δείχνουν πάστα μεγάλου παίκτη, όπως επίσης και ο σκόρερ Γρ.Παππάς.Κίτρινες κάρτες είδαν οι δύο μεταγραφές του Ιανουαρίου ο Κουμπούρας στο 32 και ο Χασακής στο 48.
Ο διαιτητής ελέγχεται για το πέναλτι που ζήτησε ο Ερμής.