Σάββατο 27 Μαρτίου 2010

ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ 8-2 (ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

Έναν ωραίο ποδοσφαιρικό αγώνα παρακολούθησαν σήμερα οι πενήντα και πλέον φίλαθλοι μεταξύ των ομάδων ΑΕΚ Ερμιονίδας και Ποσειδώνα Πόρου που έληξε με το ευρύ σκόρ 8-2 στα πλαίσια του παιδικού πρωταθλήματος Αργολίδας. Οι παίκτες του Γιάννη Λαφιώτη έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο.
Το σκορ άνοιξε στο 13 όταν ο Λάβρενιουκ έκανε ωραία σέντρα από αριστερά στο ύψος της περιοχής ,η μπάλα πήγε στον Κακουριώτη ο οποίος με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ποσειδώνα ανοίγοντας το σκορ.
Στο 21 ο Σακακέλωφ έκανε το 2-0.
Στο 31 ο Λάβρενιουκ βρήκε με ωραία μπαλιά τον Κιρτάκη μέσα στην περιοχή ,το αριστερό σουτ ου τελευταίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τζάνου για να γίνει το 3-0 όπου ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 37 ο Λάβρενιουκ με ωραίο σουτ ύστερα από μπαλιά τρύπα του Σακακέλωφ ανεβάζει το σκορ στο 4-0.
Στο 44 ο Κρητικός με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 5-0.
Δύο λεπτά αργότερα ο Πωσειδώνας κέρδισε πέναλτι και ο Ρούσσος μείωσε σε 5-1.
Στο 55 ο Κακουριώτης πήρε την μπάλα λίγο πάνω από την σέντρα ,μπήκε στην περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έκανε το 6-1.
Ενα λεπτό αργότερα ο Κρητικός έκανε το 7-1 με σουτ, και με την σέντρα των φιλοξενούμενων η μπάλα βρέθηκε στην περιοχή του Ποσειδώνα ,εκεί βρέθηκε ο Κιρτάκης και με σουτ έκανε το 8-1.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Χατζόπουλος με ωραίο ψηλοκρεμαστό σούτ για τους φιλοξενούμενους.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Λούζης,Ζέρβας,Φράγκος,Λυκουριώτης,Γαλανόπουλος,Κέντρος,Κακουριώτης,Κρητικός,Λάβρενιουκ,Κιρτάκης,Σακακέλωφ.
Έπαιξαν ακόμα οι : Βλαχόπουλος,Παπουτσής, Βουτσαδάκης,Παπανδρέου,Κυριακίδης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ: Τζάνος,Τόκο,Καλάντια,Δημητριάδης,Κουτούζης,Ρόης,Γιαλαμάς, Χατζόπουλος,Ρούσσος,Χίος,Ζεμπερλίγκος.