Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2009

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΘΗΒΑ ΜΕ 1-0

93′ τέλος παιχνιδιού Θήβα-Κρανίδι 0-1
84′ Ανατροπή  του Δημάκου μέσα στην περιοχή και πέναλτυ. Το εκτέλεσε ο Τριανταφυλάκης και η μπάλα πέρασε αουτ. Χαμένο πέναλτυ λοιπόν για τη Θήβα που πιέζει στα τελευταία λεπτα για την ισοφάριση με πλήθος χαμένων ευκαιριών.
83′ Κεφαλιά  του Σαουλίδη απέκρουσε ο τερματοφύλακας
80΄Πλασέ του Σαουλίδη λίγο άουτ
77′ Κεφαλιά  του Καλέργη λίγο άουτ
74′ αλλαγή για τη Θήβα μπήκε ο Καλέργης στη θέση του Παναούλη
68′ Διαγώνιο σουτ του Μπηνιάκου απεκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας του Κρανιδίου
57′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Θήβα να ισοφαρίσει χάθηκε. Ο Σαουλίδης σούταρε από κοντά και απέκρουσαν οι αμυντικοι  του Κρανιδίου πάνω στην γραμμή.
48′ Μετά από λάθος του Παπαδήμου ο Μακρίδης πλάσαρε τον τερματοφύλακα της Θήβας και έγραψε το 0-1
Ημίχρονο 0-0
42′ Δυνατό σουτ του Καλατζή έξω από την περιοχή πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι του Γερογιάννη
35′ Κεφαλιά του Τσαλμά από κοντά εδιωξαν σε κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλευτο για τη Θήβα
17 Από λάθος συνενόηση του Καραμπετιάν στην άμυνα της Θήβας, ο Μετζιάνι πλάσαρε  άστοχα
13 Καμία αξιόλογη φάση μέχρι τώρα, ελαφρά υπεροχή της Θήβας, χωρίς όμως τίποτα το διαιίτερο
ΘΗΒΑ: Γερογιάννης, Παλαούλης (71' Καλλέργης), Καραμπετιάν, Σκέρλος, Παπαδήμας (64' Δημάκος), Καρύδης, Τσαλμάς (83' Μπατσούλης), Τριανταφυλλάκης, Φαρούκ, Μπνιάκος, Φαουλίδης
ΚΡΑΝΙΔΙ: Σαπουνάς, Ντάκος, Μπουρελάκος, Μαλτέζος, Κιλασίν, Ψαρρής, Καλατζής, Μετσιάνι, Μακρίδης (83' Καρανικόλας), Γκαβούδης (53' Δαραμάρας), Αναστασιάδης (90' Λαδάς)