Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2010

ΔΗΛΕΣΙ-ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 3-0

Στο γήπεδο των Οινοφύτων θα γίνει ο αγώνας μεταξύ τοης ομάδας του Δηλεσίου και της ΑΕΚ Κρανιδίου.Η θερμοκρασία αυτή την στιγμή είναι περίπου 16-18 βαθμούς Κελσίου.Και φυσικά έχει ηλιοφάνεια.
Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα είναι ο ισχυρός αέρας αφού η ένταση φτάνει τα 6 Μποφόρ
Γκόλ για το Δήλεσι με πέναλτυ στο 28-30 όταν ο Σαπουνάς έκανε πέναλτυ.Πήρε την κίτινη κάρτα για διαμαρτυρία και συνέχισε τις διαμαρτυρίες και ο διαιτητής του έδειξε την κόκκινη κάρτα.To πέναλτυ εκτέλεσε ο Μπαλτζής και έκανε το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο το Κρανίδι είχε κόντρα αέρα και η μπάλλα βρισκόταν συνέχεια στην περιοχή μας.Το δεύτερο γκόλ μπήκε με σούτ μετά απο κόρνερ που εκτέλεσαν οι παίκτες του Δηλεσίου και μετα απο απόκρουση των αμυντικών μας η μπάλα έφτασε στον Μπαλτζή που με σούτ από το  ημικύκλιο της περιοχής  έκανε το 2-0.Λίγα λεπτά αργότρα  και συγκεκριμένα στο 65  ο Κωτσαλάς εκτέλεσε κόρνερ και η μπάλα πήγε γκόλ με την βοήθεια του αέρα για να γίνει το τελικό 3-0.Στο 70 ο Λάμπρου απέκρουσε σούτ σε τετ α τετ με παίκτη του Δηλεσίου.
Ο διαιτητής του αγώνα Παπαγεωργίου ήταν σωστός στα σφυρίγματά του και σωστά απέβαλλε τον Σαπουνά.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΔΗΛΕΣΙ: Τσίμας, Γκανάς, Γούλας, Γεωργίου, Λεονταρίτης, Χρήστου, Βαρβαρέσος (88' Γιώτης), Κωτσαλάς, Νάσιος (78' Νικολόπουλος), Μπαλτζής (80' Ντίκα), Γκίνης
ΚΡΑΝΙΔΙ: Σαπουνάς, Λαδάς (28' Λάμπρου), Μαλτέζος, Παϊκόπουλος, Ντάκος, Γκαβούδης, Λαμπρούσης, Μετσιάνι, Μακρίδης, Λώττας (65' Δαραμάρας), Δαγρές (60' Ζαραφωνίτης)