Subscribe:

H ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2011

ΕΡΜΗΣ ΕΡΜΙΟΝΗΣ -ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 3-6 ( ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ)

Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο η ακαδημία της ΑΕΚ Ερμιονίδας κέρδισε στο γήπεδο της Ερμιόνης την ακαδημία του Ερμή με το αγγλικό σκορ 3-6. Μεγάλος πρωταγωνιστής  για το Κρανίδι ήταν ο Αλεξ Λάβρενιουκ ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα και ετοίμασε το πέμπτο. Πολύ καλή απόδοση είχαν και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές της ομάδας. Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά από το πέναλτι ο Λάβρενιουκ για να ισοφαρίσει με ωραίο σουτ ο Λαζάρου. Το 1-2 έκανε ο Λάβρενιουκ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Ο Κοροντίνης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Λάβρενιουκ με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-3 . Στο δεύτερο ημίχρονο το Κρανίδι μπήκε με τον ίδιο ρυθμό και ο Κακουριώτης με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-4. Λίγο αργότερα ο Κυριακίδης ύστερα από σέντρα του Λάβρενιουκ με πλασέ έκανε το 2-5.  Ανατροπή του Κυριακίδη από τους αμυντικούς του Ερμή μέσα στην περιοχή ο διαιτητής δίνει πέναλτι που αξιοποιεί ο Σκεντεράι κάνοντας το 2-6. Λίγα λεπτά πριν λήξη ο αγώνας ο Λαζάρου με δύσκολο σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 3-6 .