Παρασκευή 20 Αυγούστου 2010

ΕΝΩΣΗ ΜΗΔΕΑΣ-ΑΕΚ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 4-1

Σε ένα πλούσιο από γκολ αγώνα η Ένωση Μηδέας κέρδισε την ΑΕΚ Ερμιονίδας με σκορ  4-1. Η Ένωση Μηδέας ήταν μια ομάδα έτοιμη αφού έχει κρατήσει τον περσινό κορμό της με παίκτες που γνωρίζονται μεταξύ τους σε αντίθεση με την ομάδα του Κρανιδίου πού είναι μία νέα ομάδα αφού σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές είναι καινούργιοι και μέχρι να βρουν το ρυθμό τους χρειάζεται κάποιος χρόνος προσαρμογής.
 Το σκορ άνοιξε στο 10΄λεπτό
 ο Αγγελόπουλος με ατομική προσπάθεια και αφού πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα Ραβούση που πραγματοποιούσε έξοδο. Στο
17΄ λεπτό  διώξιμο του Ατζαμίδη με κεφαλιά έξω από την περιοχή και μονοκόμματο σουτ του Κοξίδη , ο Καταχανάκης ήταν εκτός θέσης για να γίνει το 1-1. Στο 25 λεπτό μπροστινή μπαλιά του Δερμιτζάκη στον Aγγελόπουλο αυτός ανατράπηκε από τον Σταματέλο μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα  ο ίδιος και 2-1. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Με το ξεκίνημα του  δευτέρου ημιχρόνου και στο
50΄ λεπτό ο Σταυριανόπουλος με ωραία  ατομική προσπάθεια με πλασέ έκανε το 3-1 για να κλείσει το σκορ στο
55΄ όταν ο Σταυριανόπουλος έκανε σέντρα από δεξιά πετάχτηκε ο Τριμπόνιας και με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-1. Γενικά πάντως αυτοί οι αγώνες είναι δυνατά τέστ ενόψει του νέου πρωταθλήματος άσχετα από το σκορ.